Možná si říkáte proč psát článek právě o dopravě dárkových předmětů, vždyť hotový dárek zabalíme a šup s ním na poštu. Ano takto „jednoduché“ to v minulosti bylo. V dnešní době je ale možností více a domníváme se, že je vhodné napsat o našich dopravcích, které používáme k přepravě dárků k Vám našim zákazníkům trochu více informací.

Doba jednoho dopravce je již dávnou minulostí a eshopy mají možnost rozšířit nabídku o několik dalších společností. Dárkové předměty cz nabízejí v dnešní době výběr ze tří asi nejvíce používaných dopravců balíčků po České republice. Při výběru dopravních společností jsme kladli velký důraz na to, aby daná společnost poskytovala služby po celé ČR, nebo v podstatné části naší země. Pokud by některý dopravce neměl dosah právě k vašemu bydlišti, další dopravce určitě dosah mít bude.

Doručování balíčků je dnes možné jak přímo na adresu vašeho bydliště, tak také na vámi zvolené místo, kde si balíček můžete převzít v době, kdy se vám to nejvíce hodí. Výdejním místem bývají kromě klasických poboček České pošty také nejrůznější obchody ve vašem městě, jako například prodejny různého zboží, trafiky nebo například některé čerpací stanice. Jelikož mnoho našich zákazníků je přes den, kdy jsou balíčky doručovány v zaměstnání, výdejní místa jsou vhodnou alternativou k převzetí vašeho balíčku.

A jaké že eshop Dárkové předměty cz nabízí dopravce?

Výběr dopravců, se kterými spolupracujeme je ze tří hlavních společností v České republice.

1. Zásilkovna

Společnost Zásilkovna zajišťuje přepravu balíčků z jednoho přijímacího místa kdekoli v České republice do druhého výdejního místa opět kdekoli v České republice. Přijímacím místem je rozuměno místo, kam předáme balíček k dopravě. Kromě dep společnosti Zásilkovna jsou to také některé obchody v našem okolí. Po přijetí balíčku budete informováni emailem, že byl balíček přijat do přepravy a také budete moci sledovat co se s balíčkem děje. Taktéž budete informováni, až váš balíček bude připraven k výdeji na vámi zvoleném výdejním místě. Pokud jste si nechali dárek zaslat na dobírku, ve výdejních místech můžete dobírku uhradit v hotovosti a v některých také kartou. Společnost Zásilkovna má v době psaní tohoto článku 2865 aktuálních výdejních míst po celé České republice.

2. DPD

Společnost DPD doručuje balíčky jak na adresu v pracovních dnech v běžných denních hodinách, tak také na výdejní místa nazývaná Pickup. Výdejních míst má dnes DPD více než 1000 po celé České republice. Při výběru dopravce DPD v procesu objednávky máte možnost zvolit doručení na adresu, nebo právě doručení do výdejního místa. Pokud zvolíte doručení na adresu a poté zjistíte, že z nějakého důvodu nebudete na adrese v době závozu balíčku přítomni, máte možnost přes internet změnit doručení právě pro vás nejbližší výdejové místo, kde si balíček následně vyzvednete. Rovněž je možné zaplatit v případě zaslání balíčku na dobírku v hotovosti a na některých místech také platební kartou.

3. Česká pošta

Společnost Česká pošta zajišťuje dopravu balíčku na vaši adresu a v případě, že vás doručovatel nezastihne, zanechá vám balíček na poště k vyzvednutí. Balíčky přes společnost Česká pošta zasíláme vždy jako balík do ruky tedy jako balík s doručení na adresu. Česká pošta má v době psaní tohoto článku 3822 výdejních míst a poštoven (poštovna je pracoviště, které provozuje smluvní partner České pošty).

Jak je to s cenou zaslání balíčku?

Cena za zaslání balíčku je odvozena podle aktuálního ceníku dopravce. Momentální ceny za doručení balíčku jsou 78Kč u společnosti Zásilkovna a DPD (cena je dle váhy a platí pro většinu standardních objednávek) a od 127Kč u České pošty. Ceny se samozřejmě průběžně mění podle sazeb dopravců.

Jak dlouho trvá doručení balíčku?

Ve většině případů trvá doručení dva až tři dny u České pošty při zaslání balíčku na adresu jeden až dva dny. Termíny doručení se ovšem v exponovaných termínech jako jsou Vánoce, mohou mírně prodloužit o několik dní. Proto je vždy vhodné objednávat dárek trochu s předstihem a to také proto, že dárky od naší společnosti nejsou klasickým zbožím, které je někde připraveno na pultu či ve skladu a jen se vezme, zabalí a odešle, ale naše dárky jsou vyráběny vždy na základě vaší konkrétní objednávky. Také u nás v exponovaných obdobích může výroba trvat až 10 pracovních dní.

Jak je zajištěno, že se dárek při přepravě neponičí?

Pokud jste si prohlédli sortiment našich dárků, tak víte, že zasíláme kromě trik a nerezových dárkových předmětů také výrobky z pískovaného skla, jako jsou půllitry, třetinky, hrnky či tupláky, dále také keramické hrnky s potiskem a další zboží. Jedná se tedy o křehké zboží. Veškeré zboží balíme do bublinkové folie a do přepravní krabice z kartonu vkládáme ještě výstelku z papírových hoblin vždy tak, aby byl dárek pevně fixován. Při zasílání více kusů v některých případech balíme samotné křehké zboží ještě do vlastního obalu. Máme tak zajištěno, že jsou dárky dobře ochráněny proti poškození při přepravě v běžném provozu. Za poslední rok jsme nezaznamenali ani jeden poškozený dárek.

Pokud by se však opravdu stalo, že po rozbalení balíčku bude váš dárek poškozen, neprodleně nás prosím kontaktujte, abychom společně sjednali nápravu.

Jakého dopravce tedy zvolit?

Při výběru dopravce je vhodné se nejprve rozhodnout, kam si přejete balíček doručit. Pokud jste doma a převzetí balíčku vám přes den nečiní žádné problémy, můžete si vybrat z dopravců DPD, nebo České pošty. Oba dopravci váš balíček doručí na vámi zvolenou adresu. Pokud si přejete vyzvednout balíček v době, kdy vám to bude časově vyhovovat můžete použít služby všech tří již uvedených dopravců. V případě dopravců DPD a Zásilkovna si vyberete pro vás nejlépe přístupné výdejové místo přímo na našich stránkách v části objednávky „vybrat dopravce“. Po odeslání vaší objednávky víme, na jaké výdejové místo si přejete balíček doručit a to také zadáme při předání balíčku zvolenému dopravci.

Závěrem

V dnešní době je objednávání výrobků, produktů a dárků online již běžnou součástí nakupování. Vzhledem k rozšířeným službám v oblasti dopravy není problém doručit balíček kamkoli v rámci České republiky a to ve velice krátké době od odeslání. Nakupování na internetu je tedy zase o něco jednodušší.

Podívejte se na naše originální dárky, které vyrábíme, ať jsou to již pískované dárky ze skla, pískované dárky z nerezu, nebo například potištěné keramické hrnky či trika s potiskem podle vašeho vlastního návrhu. Věříme, že vás naše nabídka zaujme.